יום שבת, 22 בפברואר 2014

פרסי ג'קסון וגנב הברק- ביקורת

פרסי ג'קסון וגנב הברק הוא הספר הראשון בסדרת פרסי ג'קסון, הסדרה נכתבה על ידי ריק ריירדן והתפרסמה בהוצאת גרף צעיר, והספר הראשון אף עובד לסרט.
מגב הספר:
פרסי ג'קסון הוא ילד שתמיד מסתבך בצרות, אבל כל הצרות שבעולם לא הכינו אותו למה שחיכה לו בטיול השנתי של כתה ו' שבמהלכו הוא אייד את המורה השנואה לחשבון, גברת דודס, רגע לאחר שזו הצמיחה כנפיים ומלתעות וניסתה לקרוע אותו לגזרים. וזה לא הכול: מרגע זה מתחילים לרדוף אחריו שלל יצורים מהמיתולוגיה היוונית, כולם להוטים לחסל אותו והכול בגלל סוד מעברו: פרסי הוא בנו של אל יווני! 

והוא אינו בן האלים היחיד: ישנם עוד ילדים כמוהו, בניהם של אלים מהמיתולוגיה היוונית, שגדלים וחיים בארצות הברית המודרנית. והאלים עצמם מסוכסכים זה עם זה, וכשהאלים מסוכסכים, העולם כולו מצוי בסכנה, ורק פרסי לבדו יכול להציל את המצב ולמנוע את מלחמת האלים הממשמשת ובאה... אך לפני כן עליו לשרוד את הקיץ בשלום. פרסי מוצא את עצמו במחנה קיץ מיוחד המיועד לבניהם של אלים יווניים, שם הוא פוגש עוד ילדים כמוהו: ילדים שתמיד היה להם קשה להשתלב בחברה, שתמיד נחשבו לעושי צרות. יחד עם שניים מחבריו החדשים הוא יוצא אל לוס אנג'לס, בירת החוף המערבי, שם רוחש השאול, כדי להציל את העולם מכליה. 

פרסי ג'קסון וגנב הברק מצליח להיות מותח מאוד לאורך כל הספר, אין לי כל כך מה להגיד עליו, הוא פשוט מצויין והעלילה מלאה במתח עם צחוק והנאה, הספר מתואר באיכות רבה ויש התייחסות כמעט לכל פרט, ספר פשוט מדהים- חובה לקרוא!

תגובה 1:

  1. בלוג מאוד יפה ומושקע. כל הכבוד על הביקורות של הספרים והקומיקס. תמשיכו ככה!

    השבמחק