יום שישי, 9 במאי 2014

גיבורי האולימפוס: בן נפטון- ביקורת

"גיבורי האולימפוס" היא סדרת ההמשך של סדרת פרסי ג'קסון מאת ריק ריירדן. הסדרה מתפרסמת בישראל בהוצאת "גרף". 

פרסי מבולבל. כשהתעורר משינה ארוכה, בקושי זכר את שמו. הזאבה לופה הסבירה לו שהוא גיבור חצוי ולימדה אותו להילחם בעט/חרב שמצא בכיסו. למרות המפלצות שמנסות להרוג אותו ללא הרף, ושמסרבות למות, פרסי מצליח להגיע למחנה של חצויים כמותו. אבל איש במחנה לא מזהה אותו, ושום דבר לא עוזר להעיר את זכרונו הרדום. הוא נאחז בשם היחיד שהוא זוכר מעברו: אנבת´.

הייזל מתה. ואחר כך חזרה לחיים. הסיבוב הראשון שלה בחיים לא הסתיים כל כך טוב. היא השתמשה בכישרון המיוחד שלה ועשתה משהו שמאוד התחרטה עליו. עכשיו העולם כולו נתון בסכנה. האם תוכל לכפר על מעשיה ולתקן את הטעות? או שמא נדונה לחוות שוב ושוב את הכאב של עברה? היכן הוא צאצא נפטון, שעל פי הנבואה הוא היחיד שיכול להסיר את הקללה מראשה של הייזל?

פרנק מגושם. אמא שלו טענה שהוא צאצא לשושלת גיבורים, ושהמורשת שלו אמורה להעניק לו שלל כשרונות. אבל אמא שלו מתה, ופרנק לא מוכשר בשום דבר - אולי חוץ מקליעה בחץ וקשת. אילו רק האל אפולו היה מכיר בו כבנו, אולי היו חבריו של פרנק למחנה מכבדים אותו קצת יותר. לעת עתה הוא סתם כבד ומסורבל, והיחידה שמוכנה להיות חברה שלו היא הייזל. למען הייזל הוא מוכן לתת את חייו - המוחזקים אצלו במקום סודי.

העלילה ממוחזרת (נבואה, יום יעד, מישהו שמגלה שהוא בן של אל, גיבור חמוד ועוד שני חברים וכו'). אבל, לסיפור נוסף המחנה הרומי, כמה דמויות חדשות ומפלצות מחרידות אחרות. כישרון הכתיבה של ריק ריירדן מדהים, כך שגם אם ימחזר את אותם הדברים (הוא כבר עושה את זה), הספר בכל זאת יהיה מרתק.
אבל הפיל על העטיפה מלחיץ.

ציון: 10 מתוך 10.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה