יום שישי, 9 במאי 2014

גיבורי האולימפוס: אות אתנה- ביקורת

"גיבורי האולימפוס" היא סדרת ההמשך של סדרת פרסי ג'קסון מאת ריק ריירדן. הסדרה מתפרסמת בישראל בהוצאת "גרף". 

אנבת´ מפחדת. סוף סוף אחרי שישה חודשי חיפושים היא עומדת לפגוש שוב את פרסי: אבל לשם כך היא תצטרך לשכנע את הרומאים החשדנים במחנה יופיטר שפניה לשלום. משימה לא פשוטה, בהתחשב בכך שהיא מגיעה למחנה, יחד עם חבריה ג´ייסון, פייפר וליאו, בספינת מלחמה מעופפת עם ראש דרקון. 

וזה עוד לא הכל. בכיס של אנבת´ היא מחזיקה מתנה מאמה האולימפית, אשר פקדה עליה: צאי בעקבות אות אתנה. כיצד תוכל לרצות את אמה מבלי להצית מלחמת אחים בין מחנה היוונים למחנה הרומאים? האם פרסי יעמוד לצדה, או שיעדיף את חייו החדשים במחנה הרומאים? ואיזה תפקיד ישחקו החברים בהגשמת נבואת השבעה, העוסקת בהפרת נדרים ובמלחמה על שערי המוות? האלה הנקמנית גאיה עוד לא קמה משנתה, אבל בניה הענקים ממשיכים לצבור כוח. גאיה קום תקום. כל שנחוץ לה הוא דמם של שני חצויים.לפני שאתחיל לבקר את הספר: אני חייבת לשתף, שלא ציפיתי ליותר מדי. 
ריק ריירדן התעייף, וקשה לפספס את זה גם בספריו הקודמים. העלילה הממוחזרת מדי, שנלעסה שוב ושוב עד שאפשר להקיא, התרחישים הצפויים, הדמויות החרושות, הנבלית המעצבנת שהגיע הזמן כבר להחליף... אבל- לריק ריירדן יש קסם מיוחד, שהופך את המיתולוגיה לפחות מסובכת, הופך את הדמויות לכאלה שקשה לא לאהוב, וההומור המדהים שלו. 

ונדהמתי. קראתי את הספר בנשימה עצורה. זהו בהחלט הספר הטוב ביותר בסדרת גיבורי האולימפוס.

ציון: 10 מתוך 10.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה