יום שישי, 9 במאי 2014

פרסי ג'קסון ותקוות האולימפוס- ביקורת

פרסי ג'קסון היא סדרה בת חמישה ספרים שכתב ריק ריירדן ומתפרסמת בישראל בהוצאת "גרף". "פרסי ג'קסון והרב על המבוך" הוא הספר הרביעי בסדרה.

עוד ימים ספורים ימלאו לפרסי ג´קסון שש-עשרה שנים, ונבואתה העתיקה של האוראקל מדלפי עומדת להתגשם. 
אדון הזמן, הטיטאן המרושע קרונוס, אסף כבר את צבאו וכעת הוא מוכן לצעוד על האולימפוס. אלא שידיהם של אלי האולימפוס כבולות: הם עסוקים בקרבות נגד מפלצות עתיקות יומין, מהמרושעות ורבות העוצמה שאי פעם היו. הר האולימפוס נותר כמעט ללא הגנות, ורק פרסי ג´קסון וכמה עשרות מחבריו החצויים פנויים להקים מערך הגנה בעיר ניו יורק. אך כיצד יתמודד קומץ נערות ונערים מול צבא שלם של שדים, מפלצות, טיטאנים ואלים זוטרים? וגרוע מזאת: כיצד יערימו פרסי וחבריו על האויב, כשבקרבם מסתתר מרגל?
האם זהו קץ הימים? או שמא ישנו עוד ניצוץ של תקווה לאלי האולימפוס?
בספר זה, החמישי בסדרת פרסי ג´קסון והאולימפיים, מגיע סיפורו של פרסי ג´קסון לשיאו ולסופו. הנבואות המלוות את גיבורי הסדרה מיסודה עומדות להתגשם – אך לא תמיד כצפוי. בימים אלה שוקד ריק ריירדן על כתיבת סדרת המשך המתרחשת באותו עולם. 

ספר מדהים! נהניתי מכל רגע של קריאה. בכל שנייה יש עלילה חדשה, ואפילו מתפתח סיפור אהבה (אחד הזוגות הספרותיים האהובים עליי). לפעמים זה מסתבך (מיתולוגיה יוונית- למה השמות שלך כל כך מסובכים?!) אבל תוך שנייה מתרגלים ומתאהבים בספר.

ציון: 10 מתוך 10אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה