יום שישי, 23 בינואר 2015

שחקן מספר אחת/ארנסט קליין- ביקורת

"שחקן מספר אחת" הוא ספר מבטיח שיצא בהוצאת עם עובד בתרגומו של דידי חנוך


תקציר:
ביום מותו של המיליארדר ג'יימס האלידיי, שיצר והמציא את משחק המציאות המדומה שכבש את העולם – אואזיס, שוחרר לרשת סרטון וידאו שנשלח לכל שחקני האואזיס. הסרטון מזמין אותם לחפש רמזים שיובילו לאפיקומן שמוחבא היטב אי־שם ברחבי האואזיס. מי שימצא את האפיקומן יירש את ההון העצום של האלידיי.
השנה היא 2045, וכמו רוב האנושות, וֵייד וַטס נמלט מהחיים העלובים שלו בעולם האמִתי לתוך האואזיס, מקום שכל אחד יכול להיות בו כל דבר, לעשות כל דבר, וחולם להיות זה שפותר את החידות.במשך שנים מיליוני אנשים מחפשים את הפתרון לחידה הראשונה, מתעמקים בעולם הטריוויה והתרבות הפופולרית של שנות השמונים של המאה העשרים, העשור שהאלידיי גדל בו ועליו ביסס את חידותיו, ונעשים מומחים בסרטים של ג'ון יוז ובמבוכים ודרקונים.ואז, יום אחד, וייד פותר את החידה הראשונה ונהיה כוכב וגם מטרה; תאגיד אכזרי משקיע את כל משאביו בפתרון החידות ובסילוקו של וייד מהתחרות, גם במחיר הנורא מכל. כעת הסכנות נמצאות לא רק בעולם המדומה, אלא גם בעולם האמִתי. הדרך היחידה של וייד לשרוד היא לנצח.


ביקורת:
שחקן מספר אחת הוא מותחן עתידני מטורף.
כל כך נהנתי מכך שיש בספר הזה כל מיני משחקי מחשב, כי ככה גם מכורים למשחקי מחשב נהנים ממנו
העלילה כתובה בצורה עניינית ומתומצתת, מהירה וממש כמו פצצת זמן- הכל נע בקצב הנכון והסיפור משך אותי לקריאה שלא יכולתי להפסיק. הספר הזה הוא פשוט גאונות.
במהלך הספר הייתה הכבדה של חומר מיותר ולא חשוב, ועל כך ציונו של הספר השתנה.
ארנסט קליין כתב ספר מצויין לנוער, ואף למבוגרים שרוצים להנות.
אני לא רוצה להכביד במילים, פשוט קחו ותקראו.

ציון: 9 מתוך 10
לסיכום: אני כבר מת לראות את הסרט
עם עובד - שחקן מספר אחת / ארנסט קליין

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה