יום ראשון, 13 בספטמבר 2015

האקדמיה לערפדים / רישל מיד - ביקורת

"האקדמיה לערפדים" הוא הספר הראשןן בסדרה שנקראת באותו השם. הסדרה נכתבה ע"י רישל מיד ויצאה בארץ בהוצאת כנרת.

תקציר מגב הספר: קשרי דם הם לפעמים קשרים מסוכנים...
האקדמיה לערפדים היא בית ספר סודי, פנימייה סגורה שערפדים צעירים לומדים בה את אמנות הקסם, ושומרי הראש שלהם — את אמנות הלחימה. בפנימייה לומדת ליסה, נסיכה ערפדית בעלת כוחות מיוחדים, ולצדה שומרת הראש הנועזת שלה רוז. רוז עוזרת לליסה להתמודד עם התככים בחברת הערפדים הצעירה ויחד הן שוברות לבבות בפנימייה. אך האם תצליח רוז להגן על ליסה מפני האויב הנורא מכול — ערפדי הסטריגוי בני האלמוות, שמאיימים להשתלט על הנסיכה ולהפוך אותה לאחת מהם?

ביקורת: רישל מיד יקרה, למה? למה קראת לספר בשם כל כך דבילי, שמנע ממני לקרוא את הספר הזה במשך כל כך הרבה זמן? ולמה, למה התקציר של הספר הזה נשמע כל כך כמו תקציר של סרט עם תקציב דל? ולמה הכריכה נראית כמו כל כריכה של כל ספר נוער אי פעם? כל הדברים שאמורים לעשות רושם ראשוני כל כך מרתיעים את הקוראים.
בעיקרון, הספר הזה הוא ספר תיכון מטומטם ושטחי.
אבל כל כך אהבתי אותו.
באמת, כל הקריאה הייתה פשוט כיף אחד גדול!
הכתיבה הייתה כל כך כיפית וקולחת, והיה ממש מעניין וכיף לקרוא על העולם מנקודת מבטה של רוז.
מה שמביא אותי לדבר עליה. רוז האת'ווי - נערה קצת טיפשה ושטחית לעיתים, אבל רוב הזמן אמיצה, חזקה, לא שמה קצוץ על אף אחד, חוצפנית ולוחמת אדירה. אבל זה לא רק מה שהיא. היא גם יכולה להיות נאמנה, חברה טובה ורגישה, והאיזון בין הצדדים השונים שלה נעשה בצורה מעולה, שגורם לי לאהוב אותה כל כך.
האמת, אהבתי גם את כל הדמויות האחרות. הרגשתי שאני אוהבת את מי שצריך לאהוב ושונאת את מי שצריך לשנוא.
אבל חוץ מהדמויות והכתיבה, גם העלילה הייתה מרתקת. אווירת המסתורין הייתה מפוזרת לאורך כל הספר, והגילוי בסוף הספר היה מפתיע ומעניין.
באמת, זה ספר קצר, קולח שקל לקרוא בכמה שעות בודדות. תעשו לעצמכם טובה ותקראו אותו.
וגם אם פחות אהבתם את הספר הראשון, אני מתחננת בפניכם שתמשיכו. אני עכשיו קוראת את הספר החמישי, והכל כל כך משתפר ברמות שמדהימות אותי כל פעם מחדש.

ציון: 9 מתוך 10.

לסיכום: לא קראתם את הספר הזה? עזבו את כל מה שאתם עושים ותשיגו אותו עכשיו.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה