יום שבת, 19 בדצמבר 2015

מגנס צ'ייס 1: ולהב הקיץ/ ריק ריירדן - ביקורת

הספר "להב הקיץ" נכתב על ידי ריק ריירדן והוא הראשון בסדרת מגנס צ'ייס. התפרסם בשנת 2015 בהוצאת כנרת זמורה ביתן. הספר מכיל 464 עמודים.
גיל היעד-

תקציר:
לפעמים הדרך היחידה להתחיל חיים חדשים היא למות...
מגנס צ'ייס לא זוכר מתי חי חיים "רגילים". מאז מותה המסתורי של אמו הוא שורד ברחובות, לבדו, וסומך בעיקר על עצמו. הכול משתנה ביום הולדתו ה־16, כשקרוב משפחה מפוקפק מגלה לו את זהותו האמיתית: מגנס הוא בנו של אל נורדי, ובעל כוחות אגדיים ותפקיד מכריע במלחמת האור בחושך. עכשיו על מגנס לנדוד בתשעת העולמות בחיפוש אחר להב הקיץ האבוד שיכריע את גורל היצורים כולם. בדרכו יהיה עליו להיאבק בענקי אש וכפור, ללכוד את נחש העולם, להערים על אלים זועמים, ולפני הכול — לוותר על חייו.
להב הקיץ הוא הספר הראשון בסדרה מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד, שממשיכה את מסורת הסדרות פרסי ג'קסון, אלי האולימפוס ומשפחת קיין והאלים המצריים. בסדרה זו מעניק ריק ריירדן גרסה מודרנית, מותחת ומצחיקה עד דמעות לסיפורי המיתולוגיה הנורדית המופלאים.
"הסדרה החדשה של ריק ריירדן פשוט מעולה — אולי הסדרה הטובה ביותר שכתב!
חשבתי שהכרתי את המיתולוגיה הנורדית, אבל אחרי שקראתי את להב הקיץ המותח והמצחיק עד דמעות, ת'ור לעולם לא ישוב להיות אותו אֵל בעינַי. תתכוננו להישאר ערים כל הלילה ולקרוא!" הרלן קובן

"להב הקיץ משלב את ההדר של המיתולוגיה הנורדית עם בניית העולם השמחה ומלאת החיים של ריק ריירדן. זה אחד מספריו המצחיקים ביותר — אפילו כשהעלילה תשעט קדימה במהירות שיא, כל דבר יעורר בכם צחוקים רמים — משמות הפרקים ועד ההומור העצמי של מגנס צ'ייס. תזמינו לי חדר במלון ולהלה, בבקשה. אני באה להתארח!" קסנדרה קלייר


ריק ריירדן הוא סופר נוער אמריקני עטור פרסים. כנער הרבה לקרוא סיפורי מיתולוגיה וספרי פנטזיה ומדע בדיוני. הספר האהוב עליו היה שר הטבעות, שבו התייחסויות רבות למיתולוגיה הנורדית. עכשיו הוא חוזר אל סיפוריה בסדרה מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד. 
ריק ריירדן עבד 14 שנה כמורה לספרות ולהיסטוריה בחטיבת ביניים, עד שפרש כדי להקדיש את כל זמנו לכתיבה. כשבנו ביקש ממנו סיפור לפני השינה, חיבר לו סיפורים המשלבים בין עולם הפנטזיה לעולם המיתולוגיה האהובים עליו. סיפורים אלה הפכו לסדרת הספרים המצליחה
פרסי ג'קסון, שקירבה בני נוער מהעולם כולו לסיפורי המיתולוגיה היוונית. ספריו לנוער תורגמו ל־37 שפות, נמכרו ביותר מ־40 מיליון עותקים בארצות הברית בלבד וזכו לעיבודים לקולנוע. 
ריק ריירדן גר בבוסטון, מסצ'וסטס, עם רעייתו ושני בניהם.


Cover design by SJI Associates, Inc.
Cover illustration @ 2015 by John Rocco
עטיפה עברית: אמרי זרטל

ביקורת:
אחד הדברים האהובים עליי בריק ריירדן, זה השנינות שלו כשהוא בוחר שמות לפרקים - פשוט כל פעם מחדש זהה גורם לי לצחוק בקולי קולות. אבל רגע, בואו נחזור קצת אחורה.
הפעם, הגיבור בסדרה החדשה של ריירדן הוא מגנס צ'ייס, חסר בית בעל הומור מצויין. בנוסף, הפעם מדובר באלים של אוסגרד.
אחד הדברים שהיו מאוד כיפיים במהלך הסדרה, היא העובדה שריירדן דואג להזכיר מדי פעם דמויות מסדרות אחרות שכתב - כמו פרסי ג'קסון.
הספר משלב בין מתח, פנטזיה והמון קומדיה - ואני חושב שזה אכן בין הדברים הכי חשובים בספר.
עוד דבר חשוב בספר הוא - שהפרקים לא ארוכים מאוד, ולכן - ילדים שלא אוהבים לקרוא לאורך הרבה דפים, יכולים לקרוא פרק אחד או שניים במספר מועט של עמודים.
הספר נגמר בצורה מאוד מפתיעה ומעניינת - בדיוק כמו שריירדן יודע, ובעצם משאיר את ה כ ל פתוח לקראת הספר השני בסדרה, שיראה אור באוקטובר הבא.


ציון במדד הספרייה: 10 מתוך 10
לסיכום: להב הקיץ הוא פתיחה מצויינת לסדרה חדשה מאת ריק ריירדן
##רוצים לקרוא הצצה ללהב הקיץ? לחצו כאן!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה