יום ראשון, 21 בפברואר 2016

האבן הכחולה/ אסנת פ. לב - ביקורת

הספר "האבן הכחולה" נכתב על ידי אסנת פ. לב, התפרסם בשנת 2016 בהוצאת "דני ספרים". הספר מכיל כ-511 עמודים.
גיל היעד- 11+

תקציר:
בחייו של אלירן קיימים רק שני דברים יציבים וקבועים: סבתא רחל, שמגדלת אותו בכוחות עצמה מאז היה ילד קטן, וחלום האבן הכחולה החוזר בכל לילה ומפר את שלוותו. אלירן, נער כריזמטי, פרוע ונטול רסן, מסתבך באופן סדרתי בצרות בשל חוסר יכולתו "לעבור מתחת לרדאר", ורק בזכות קסמו האישי ולשונו החדה הוא מצליח להינצל בכל פעם מחדש. אבל נדמה שמהתסבוכת האחרונה הוא כבר לא יצליח לצאת בשלום.
בבת-אחת כל עולמו קורס, ורגע לפני שהקירות סוגרים עליו, נשלחת יד בוטחת ושולפת אותו מתוך גל ההריסות של חייו: עמרם כספי, יהלומן עשיר ומסתורי ובני משפחתו פורשים את חסותם על אלירן, ובכך משנים את כללי המשחק. אך האם מציליו הנדיבים, מאירי הפנים, אכן דואגים לרווחתו? או שמא קיים מניע אפל ונסתר למעשיהם? סדרה של צירופי מקרים מוזרים מבהירה לאלירן שאין כל מקריות בחייו החדשים: חוט אחד מקשר בין כל הרמזים, וחוט זה - הוא שמושך אותו שוב ושוב לעבר האבן הכחולה מחלומותיו. בדבר אחד אלירן בטוח: כשערפל המסתורין יתפוגג מאחורי חלום האבן, מסלול חייו לעולם לא ישוב עוד לקדמותו

ביקורת:
הסיפור מתחיל באופן רגיל ושגרתי, כמעט כמו בכל ספר - אבל אל תטעו, זאת רק ההתחלה! הספר מגיע די מהר, ובצורה מצויינת היישר לעלילה מותחת, מסחררת ומפתיעה - שמשתנה בכל רגע נתון.
אלירן נזרי הוא נער בן 15 שהוריו לא מתעניינים בו, והוא חי אצל סבתו.
אלירן נחשב ל"ערס" שאף אחד לא מתעסק איתו ולא מתקרב אליו. ומכאן מתחיל סיפורנו.
מגיל צעיר אלירן חולם על אבן כחולה, ובספר הזה האבן הכחולה של אלירן וסיפורה המעניין מתבהר לאט לאט ביחד עם כל הפאזל שנפתר אט אט.
זהו ספר מעניין מאוד שאני שמח שזכיתי לקרוא.
אסנת פ. לב כותבת בצורה מדהימה ואני בהחלט מחכה לספר ההמשך של "האבן הכחולה" - או לכל ספר אחר שתכתוב.
איך אומרים, יש משהו ממכר בכתיבה שלה. משהו שהחזיק אותי הדוק לספר לכל אורכו.


ציון במדד הספרייה: 9 מתוך 10
לסיכום: כתיבתה של פ. לב מסקרנת וחדשנית - כתיבה שגורמת לקורא לקרוא את הספר בנשימה אחת.
מציג את האבן הכחולה מאת אסנת פ. לב.jpg

תגובה 1:

  1. מעולה .מלא עניין ומתח.הדמויות אמיתיות קראתי את הספר בלי הפסקה נהנתי מכל רגע.חייב לביים לסרט אני בטוחה בהצלחתו הרבה.שרית א

    השבמחק