יום שני, 27 במרץ 2017

טרילוגיית הגרישה 2: מצור וסופה/ לי ברדוגו - ביקורת

הספר "מצור וסופה" הוא השני בטרילוגיית הגרישה, נכתב על ידי לי ברדוגו. התפרסם בהוצאת אריה ניר בשנת 2017. הספר מכיל 384 עמודים.
גיל היעד- 11+

תקציר:
האופל לא מת לעולם. הוא אורב בין הצללים לזמן המתאים.
אלינה הבורחת מן האופל נרדפת גם על ידי זיכרון הנשמות שאבדו בגללה בקפל הצל. עליה לנסות לבנות מחדש את חייה עם מאל אהובה, בסביבה זרה ועוינת, תוך שהיא שומרת בסוד את זהותה כזמנית השמש.
אך כאשר האופל מגיח מתוך הצללים עם כוח נורא ובלתי מנוצח שאינו כבול למגבלות העולם האמיתי, היא מבינה שהיא אינה יכולה להימלט מעברה ומהייעוד שאליו נולדה. בעזרתו של שודד־ים חסר מעצורים חוזרת אלינה לארץ שאותה נטשה ולחיילי הגרישה שהשאירה מאחור, נחושה להילחם באויבים המאיימים להשמיד אותה.
אולם ככל שכוחה מתחזק היא נסחפת הרחק ממאל לתוך קסמו האסור של האופל. בקרוב יהיה עליה לבחור בין ארצה, כוחה ואהבתה, לבין הסיכון לאבד הכול לסופה שבאופק.
לי ברדוגו נולדה בירושלים, גדלה בלוס אנג'לס ולמדה באוניברסיטת ייל. צל ועצם, הספר הראשון בטרילוגיה, ראה אור אף הוא בהוצאת אריה ניר.

ביקורת:
אחרי שלוש שנים של המתנה, הגיע אל הקורא הישראלי הספר השני בטרילוגיית הגרישה, וזה הזמן לקפוץ היישר אל תוך הקריאה בלי לבזבז יותר מדי זמן.
הפעם, אחרי שבספר הקודם גילינו את אלינה ומאל, שני יתומי מלחמה שמגלים שלחייהם יש ייעוד להפוך ללוחמי הגרישה. עכשיו שני היתומים בורחים מהאופל, שרוצה לתפוס אותם.(כל זה נשמע לכם לא ממש ברור? כנראה שלא קראתם את הספר הראשון בטרילוגיה. ואם לא, אני ממליץ עליו בחום. בהמשך מופיע לינק לביקורת שכתבה עמית עליו, ולא אני... שווה קריאה.)
בכל אופן, בעלילת הספר הזה, שלוקח אותנו היישר אל המתח ונותן לקורא בדיוק מה שהוא אוהב: אקשן איכותי וטוב, כל קטע רודף קטע ולמעשה הדרמה והמתח לא עוצר לרגע. בכל רגע העלילה משתנה ומתפתחת ומשחקת בראש של הקורא בדיוק כמו שצריך.
הכתיבה של לי ברדוגו נהדרת וסוחפת, העלילה גורמת לקורא להתבלבל, ומערבבת את הדמיון עם המציאות בצורה טובה מאוד, כך שהקורא כמעט ולא מצליח להבחין מה קורה שם באמת, אבל אני לא אגלה לכם. הספר השני בטרילוגיה מסתיים עם ציפייה ומציב רף גבוה מאוד לספר השלישי, שאני מקווה מאוד שלא ייקח לו שלוש שנים להגיע אלינו.
"מצור וסופה" הוא ספר פנטסיה מלא באקשן ודרמה שלא עוצר לרגע.ציון במדד הספרייה: 8 מתוך 10
לסיכום: ספר המשך שלא נופל מקודמו
לקריאת הביקורת על הספר הראשון בטרילוגיה **שנכתבה על ידי עמית, ולא על ידי** - לחצו כאן
*סליחה מראש על התמונה הלא איכותית של העטיפה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה