יום רביעי, 7 ביוני 2017

נגד הזרם/ רותי יצחקי ריכטר

הספר "נגד הזרם" נכתב על ידי רותי יצחקי ריכטר, התפרסם בשנת 2017 בהוצאת דני ספרים. הספר מכיל 123 עמודים. גיל היעד- 10+

תקציר:

"נגד הזרם" מאת רותי יצחקי ריכטר, בהוצאת "דני ספרים" עוסק בתופעת החרם בקרב ילדים ובני נוער. הספר מביא את סיפורה של חגית, שמספרת על חוויה לא נעימה שעברה בילדותה. כשחגית הייתה בכיתה ה' החליטה טל, מלכת הכיתה היפה והכוחנית, לארגן חרם על חברתה הטובה אורלי, תלמידה מצוינת וילדה נבונה שלא קיבלה את מרותה של טל. היא הודיעה שמי שלא תצטרף לחרם תוחרם גם היא. חגית חששה מאוד למרוד במלכה, אך לא יכלה להשלים עם העוול האיום שנגרם לחברתה ולא הסכימה להחרים אותה. "ניסיתי לבטל את הגזרה והסברתי לחברותיי שהטלת חרם היא פשע אלים ואכזרי, אבל הן לא שמעו לי. כמובן שלא הצטרפתי לחרם, ולכן הוטל חרם גם עליי. אני חושבת שלעולם לא אשכח את רגשות הבושה, העצב, אובדן הביטחון העצמי והבדידות שחשתי בימים הרעים והמשפילים של החרם".

זהו ספרה התשיעי של רותי יצחקי ריכטר, מורה, אגרונומית וסופרת. ספריה לנוער: "ארץ ירוקה שלי" ו"ים כחול שלי" (ספרית מעריב) "עפיפונים ועוגיות שוקולד" (הוצאת הקיבוץ המאוחד), "התמונה", "מה שעובר לי בראש" ו"המנגינה של נועה" (דני ספרים).

ביקורת:
לפני שאתייחס לספר הזה, אני חייב לציין שלפני שקראתי אותו התרגשתי מאוד. שני הספרים הקודמים של רותי יצחקי ריכטר שקראתי "מה שעובר לי בראש" ו"המנגינה של נועה" היו פשוט מצויינים, ולכן חיכיתי מאוד לספרה הבא. הספר מספר את סיפורה של חגית ואת החוויה הלא נעימה שעברה בילדותה, כשנאלצה בחוסר רצון לקחת חלק בחרם על חברתה הטובה, סיטואציה שרבים מתלמידי בית הספר חווים כיום, גם בבתי הספר היסודיים וגם בחטיבת הביניים. 
כותבת הספר מספרת שכיום התפתחו דרכי ההשפלה וכעת זה לא קורה רק בשעות בית הספר, אלא גם אחרי הצהריים, באמצעות הווטסאפ ודומיו. היא כתבה את הספר הזה במטרה להעלות את המודעות לתופעה, ולנסות למנוע אותה כמה שיותר.מאוד נהניתי לקרוא את הספר הזה, וכאמור לא התאכזבתי בכלל. העלילה הייתה מהמציאות, ועדיין, קראתי דף אחר דף ללא הפסקה וקוויתי שבסופו של דבר הכל ייפתר וכולם יהיו חברים טובים. כמובן שלא אחשוף לכם את הסוף. הכתיבה הייתה מצויינת ומספר לספר כותבת הספר משתפרת ואני יותר ויותר נהנה לקרוא את ספרייה. אני מזמין את כל גולשי הבלוג, בשבוע הספר הזה לרכוש את "נגד הזרם" ולקרוא אותו. ספר מיוחד על החיים עצמם, לא משנה באיזה כיתה אתם - תוכלו להתחבר אליו ולהבין את משמעותו החשובה, ומה היא המשמעות של חרם ומה היא עושה לבן אדם. 

ציון במדד הספרייה: 10 מתוך 10
לסיכום: ספר עם משמעות חשובה, וראוי שכולנו נלמד ממנו

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה