יום שלישי, 29 באוגוסט 2017

דור לא מושלם/ אורה קרופיק - ביקורת

הספר "דור לא מושלם" נכתב על ידי אורה קרופיק, התפרסם בחודש אוגוסט 2017 בהוצאת "דני ספרים". הספר מכיל 141 עמודים.
גיל היעד- 10+

תקציר:
כשרכבתי על האופניים בדרך לבית-הספר חשבתי על אבא ואמא שלי. מהרגע שהם החליטו שהם לא יכולים לחיות ביחד, החיים שלי השתנו ואין יום שדומה לשני. אולי עומר ואבא והפסיכולוגית צודקים ואני באמת צריך להתרגל ולהמשיך הלאה...

דור מרגיש שחייו מתחילים לאבד אחיזה. לא רק שהוא מתקשה להתרכז בלימודים וצריך לקחת כדור בכל בוקר, בזמן האחרון אביו מעביר עליו ביקורת ללא הפסקה ואמו בקושי מקשיבה לו. והגרוע מכל, הריבים בין הוריו מתגברים והופכים לעניין יומיומי ומעיק, עד שהם מחליטים להיפרד. דור מנסה בכל כוחו לתמרן בין המכשולים של חייו. הוא מחפש אוזן קשבת אצל עומר, חברו הטוב, ואצל גרגורי וג´קו, המאבטח והחצרן של בית הספר, אך מגלה שהוא לא היחיד הנאבק בקשיים. האם יצליח דור, בעזרת חבריו, לצאת לדרך חדשה?  

ביקורת:
"דור לא מושלם" הוא ספר מיוחד, על המציאות שילדים רבים חווים.
הספר מספר על פרידה של הורים, מנקודת מבטו של בנם הצעיר, שחווה את הפרידה בצורה הקשה ביותר, ומנסה להתמודד עם כל העניין - אבל הוא בכלל לא יודע איך.
הוא מנסה למצוא נחמה אצל חבריו אבל זה לא כל כך מצליח, ודור מרגיש בדיכאון. הוא בתחושה שאף אחד לא מקשיב לו ואף אחד לא מתייחס אליו.
הספר הזה חשוב מאוד, מכיוון שאין רבים כמוהו שעוסקים בנושא פרידות הורים מנקודת מבטם של הילדים, ומדרך ההתמודדות שלהם. אני חושב שזה אפילו הספר היחידי בנושא, והוא נכתב על ידי אורה קרופיק, סופרת מוצלחת מאוד שמספריה האחרים מאוד נהנתי ואהבתי אותם מאוד.
גם בספר הזה, כמו בספריה האחרים, אורה מצליחה להעשיר את הקורא ולתת לו מסר נוסף שנמצא בין השורות, מעבר לדפים - מסר לחיים האמיתים.
אני חושב שילדים רבים שחוו פרידה כזו יוכלו להזדהות עם דור ועם העלילה שמסופרת בספר,
וגם ילדים כאלה שמרגישים שהם חווים קשיים רבים, אך בעצם הם לא היחידים - גם הם יוכלו להזדהות עם הספר.
אני ממליץ על הספר הזה בשמחה רבה ובלב רחב.


ציון במדד הספרייה: 10 מתוך 10
לסיכום: ספר ילדים ונוער שרבים יוכלו להזדהות איתו ולאהוב אותו. משאיר מסר גם אחרי הקריאה - לחיים.
דור לא מושלם / אורה קרופיק

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה