יום שני, 26 בפברואר 2018

מלאכים של אש/ ל"א וות'רלי - ביקורת

הספר "מלאכים של אש" נכתב על ידי ל"א וות'רלי, התפרסם בפברואר 2018 בהוצאת דני ספרים. הספר הוא השני בטרילוגיה, וקדם לו "מלאכים". הספר מכיל 519
גיל היעד- 12+

תקציר:
רק לווילו יש הכוח למגר את לגיון המלאכים המרושע המאיים על בני האדם, אך המלאכים מוכנים לעשות הכול כדי לעצור בעדה. לצידה של ווילו עומד אלכס המסתורי והיפהפה – קוטל מלאכים מיומן ואהובה האחד והיחיד. ווילו ואלכס נמצאים במנוסה, ועקבותיהם מובילים אותם למקסיקו סיטי, שם הם חוברים לקבוצה נמלטת של קוטלי מלאכים שאותם מנהיגה קארה האקזוטית, אהובתו לשעבר של אלכס.
בהיותה של ווילו מלאכית למחצה, נוהגים בה קוטלי המלאכים בחשד ומהססים לקבלה לשורותיהם. ווילו מרגישה בודדה כפי שלא היתה מעולם… אך אז היא פוגשת את סבסטיאן. סֶבּ חיפש אחר ווילו כל חייו – כי גם הוא מלאך למחצה כמוה. אך כיצד יגיב אלכס למראה הכימיה הנוצרת בין ווילו וסב? והאם הם יצליחו לשלב כוחות ולעמוד מול מתקפת המלאכים המתקרבת?

ביקורת:
בספר השני בטרילוגיית מלאכים הגיע אלינו לאחר כמעט שנתיים מאז צאתו של הספר הראשון. אני מאוד נהנתי מהספר הראשון בטרילוגיה, וגם ציינתי בביקורת עליו שאני מחכה לחלק הבא בציפייה רבה. לשמחתי הרבה, הוא לא אכזב ואפילו התעלה מהקודם.
"מלאכים של אש" מחזיר אותנו אל העולם שבנתה וות'רלי, והפעם הוא עשיר מאז ומתמיד. על פני 519 נפרש סיפור העלילה שלנו, שכבר החל ורחוק מלהיגמר. התענוג שבקריאת הספר הארוך והמפורט הוסיף לחווית העלילה, ועם זאת, לא הייתה תחושה של עלילה מאוסה או מרוחה. הספר עצמו שרוי בעלילה מותחת ומתמדת ללא הפסקה.
ובאשר לעלילה -
הסיפור ממשיך את הסיפור אליו נחשפנו בספר הראשון, והוא מתעלה מעל הספר הראשון, כשהוא מלא במגוון רב של פיתולי עלילה וטוויסטים שמשנים את יחסי הכוחות בכל רגע.
הכתיבה הקצבית של וות'רלי מהנה מאוד, והתחושה היא שאנחנו צופים בסרט מתח מטורף ובלתי צפוי (אגב, איך עוד לא נקנו הזכויות לסרט על הטרילוגיה הנהדרת הזו?) גם התרגום (של חנה בן-צבי גורן) מצליח להעביר את התחושות ואת כוונותיה של הסופרת.
הסוף של הספר השאיר אותי עם רצון לעוד, ובהחלט לצערי העלילה נקטעה ברגע השיא (לפחות בעיניי) והייתי שמח אם בהוצאת דני ספרים יוציאו את החלק האחרון בהקדם, כי הסוף השאיר אותי עם ציפייה רבה וגם עצב.

ציון במדד הספרייה: 9 מתוך 10
לסיכום: כתיבה נהדרת וקצבית עם סיפור פנטזיה מרתק = המתכון המושלם. שווה קריאה!
לקריאת הביקורת על הספר הראשון בסדרה-  לחצו כאן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה