יום רביעי, 7 במרץ 2018

הלילה שבו הזאבים יוצאים לצוד/ אופיר בלומר - ביקורת

הספר "הלילה שבו הזאבים יוצאים לצוד" נכתב על ידי אופיר בלומר, התפרסם בשנת 2018 בהוצאת "ספרי ניב". הספר מכיל 148 עמודים.
גיל היעד- נוער, אבל לא רק.

תקציר:
זה יקרה בלילה שבו הזאבים יוצאים לצוד. את תאבדי את כל מה שהיה לך, ותינתן לך הזדמנות לזכות בכל מה שרצית שיהיה. זה יתחיל עוד קודם, אולי כבר התחיל. דברים יתחילו להיעלם. דברים שחשובים לך. ובסוף הרוח תנשוב ותיקח את הכול, תישא הכול באוויר רחוק ממך. אל תנסי לגלות מי אני, אבל דעי לך שאני במקום קרוב מאוד. אם תנסי לגשש ולחשוף אותי, את עלולה למצוא את עצמך במשחק מורכב יותר מכל משחק אחר שבו הזדמן לך לשחק.
כבר שנה שגאיה ושירי בקושי מדברות ביניהן, אך כשבוקר אחד שירי מוצאת בביתה מכתב מאיים ומסתורי, היא יודעת למי עליה לפנות. יחד שתי החברות מנסות לפענח את משמעות המכתב ולחשוף את זהות מחברו. ובינתיים, דברים אכן מתחילים להיעלם. דברים שחשובים להן. וליל הזאבים רק הולך ומתקרב...

ביקורת:
הלילה שבו הזאבים יוצאים לצוד מספר את סיפורה של גאיה, ילדה בת שלוש עשרה. הסיפור מתחיל כאשר אנחנו פוגשים את גאיה ושירי, הן היו פעם חברות בלתי נפרדות אבל בעת תחילת הסיפור הן בקושי מדברות ביניהן.
יום אחד, מספרת שירי לגאיה על מכתב מאיים ומסתורי שמצאה כתוב בכתב ידה של גאיה, שמזהיר שיגנבו ממנה דברים שחשובים לה. גאיה לא כתבה את המכתב ואינה יודעת מי כן, אבל מבחינה שאכן נגנבה משירי בובה שהכינה לה כמתנת יום הולדת. זו נקודת המפתח של הסיפור, שמכאן רק הולך ומסתבך. התעלומה הולכת ומתפתחת, ומה שנראה בהתחלה כמו סיפור נעורים ילדותי, הופך מהר מאוד לסיפור קצבי ומותח שלא נופל משאר ספרי המתח הקיימים כיום.

מי שמכיר אותי, יודע שאני חובב ספרי מתח רציני, ולקרוא את הספר הזה היה פשוט כיף גדול. אני כל הזמן מעודד יצירה ישראלית של ספרי מתח (גם כאן בבלוג, וגם בספרים שכתבתי) ובייחוד לבני נוער עם דמויות של נוער. התוכן הזה חסר לנו בעברית, אולם בחו"ל הוא קיים בשפע. זו ההזדמנות שלנו למשוך את בני הנוער אל הספרים, לתוכן שהם מכירים רק בסדרות טלויזיה ובסרטים.
העלילה שיצר אופיר בלומר מרתקת, ואני מאוד אהבתי את הספר.

פרט מעניין: אופיר בלומר, מחבר הספר, סיפר שכשהוא כתב את הספר "הלילה שבו הזאבים יוצאים לצוד" הוא ייעד אותו לגיל הדמויות בספר - גיל 13-12, כדי שהקוראים יוכלו להזדהות עם הדמויות, אך הוא גם מספר שעכשיו הוא מקווה ומאמין שגם קוראים צעירים יותר ומבוגרים יותר ייהנו ממנו ויוכלו להתחבר אליו. בתור מי שקרא את הספר וכותב עליו כאן עכשיו, אני בהחלט יכול לאשר את דבריו של בלומר. "הלילה שבו הזאבים יוצאים לצוד" יכול להתאים גם לקוראים בוגרים יותר, שרוצים להרגיש צעירים, ורוצים להישאב לתוך הרפתקת מתח קלילה.

מי שמחפש סיפור תעלומה, יחד עם סיפור נעורים מקסים, זה הספר בשבילו.

ציון במדד הספרייה: 10 מתוך 10
לסיכום: ספר מומלץ בחום. כתיבתו של בלומר מוכשרת ומרתקת.
הלילה שבו הזאבים יוצאים לצוד

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה